Wylecz wrzody żołądka w 9 krokach

eska
03.09.2014 , aktualizacja: 03.09.2014 12:39
A A A Drukuj
Zgaga, dosłownie palenie w żołądku. Pieczenie, wymioty, brak apetytu... U osób z chorobą wrzodową nasilenie dolegliwości zwykle następuje jesienią i wczesną wiosną. Nie musisz jednak pokornie czekać i cierpieć. Wrzody można trwale wyleczyć. Zajmij się nimi już dziś! Uwaga, zmiana diety na pewno nie wystarczy!

Shutterstock

Dołącz do Zdrowia na Facebooku

Jeśli sądzisz, że masz wrzody, wyłącznie na podstawie dolegliwości, i próbujesz je samodzielnie "leczyć", czas na zmiany. Ocenia się, że aż ponad 80% osób, u których powstały ubytki w błonie śluzowej żołądka lub dwunastnicy, zwane wrzodami, choruje z powodu zakażenia bakterią Helicobacter pylori. Można się jej pozbyć dzięki konsekwentnej, zwykle długotrwałej, terapii antybiotykowej, połączonej najczęściej ze stosowaniem leków osłonowych, bądź neutralizujących obecny w żołądku kwas solny. Kompleksowe leczenie może zalecić tylko lekarz, po przeprowadzeniu szczegółowych badań. Warto pamiętać, że sama obecność bakterii nie oznacza jeszcze choroby. Tylko 10% osób nią zarażonych ma wrzody.

Więcej o Helicobacter pylori

Zobacz także
Komentarze (4)
Zaloguj się
 • sixtyfour

  Oceniono 8 razy 6

  Ja pokonałem wrzody (żołądka i dwunastnicy) w jednym kroku - rzuciłem palenie.

 • marysienka22

  Oceniono 4 razy 4

  Nie piszecie o bardzo ważnej sprawie - lekach - niesterydowych p/zapalnych czy aspirynie - a to CZĘSTO WINOWAJCY w chorobie wrzodowej!
  Poza tym - REFLUKS ŻÓŁCIOWY !! Bardzo niebezpieczny, powoduje częśto zmiany nowotworowe w zołądku i przełyku !!

 • frankyy

  Oceniono 13 razy -3

  a ja pokonałem żołądek robiąc sepukku

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX