Schorzenia napletka stulejka i załupek

Stulejka oraz załupek to schorzenia związane z nieprawidłową budową napletka. Wywołany przez nie dyskomfort może pojawić się praktycznie w każdym wieku i wymaga leczenia operacyjnego.
Dołącz do nas na Facebooku!

Schorzenia napletka stulejka i załupek objawy

- ból prącia, zwłaszcza podczas wzwodu

- zapalenie żołędzi i napletka (stulejka)

- obrzmienie żołędzi (załupek)

Stulejka i załupek to nieprawidłowości związane z wąskim napletkiem. Stulejka polega na braku możliwości odprowadzenia napletka z żołędzi. Załupkiem nazywamy natomiast zaciśnięcie ściągniętego napletka na bliższej części żołędzi - w rowku zażołędnym.

Schorzenia napletka stulejka i załupek przyczyny

Stulejka jest najczęściej schorzeniem wrodzonym, w późniejszym wieku może powstać na skutek procesów zapalnych. Załupek związany jest zwykle z nieodprowadzeniem napletka ponad żołądź po ich umyciu. Prowadzi to do zahamowania odpływu krwi z żołędzi i obrzęku.

Schorzenia napletka stulejka i załupek ryzyko zachorowania

Wzrasta przy zaniedbaniu higieny intymnej i przy stanach zapalnych żołędzi.

Schorzenia napletka stulejka i załupek powikłania

Stulejka sprzyja infekcjom napletka i jest przyczyną bolesnych stosunków. Powikłaniem załupka może być martwica żołędzi.

Schorzenia napletka stulejka i załupek diagnostyka

Typowy wygląd, nie wymaga dodatkowych badań.

Schorzenia napletka stulejka i załupek leczenie

W przeciwieństwie do załupka, który wymaga szybkiej interwencji, przy stulejce nie jest konieczne pilne leczenie (wykonuje się zabieg obrzezania). W załupku lekarz najpierw spróbuje ręcznie odprowadzić napletek po zastosowaniu miejscowym środków znieczulających. Jeśli to nie pomaga, konieczny jest zabieg chirurgiczny.Czytaj także:

Rak prącia

Rak jądra, prostata i problemy z erekcją

Zapalenie gruczołu krokowego (prostaty, stercza)

Penis - jak to działa

5 męskich dolegliwości, których nie wolno zlekceważyć

Więcej o:
Komentarze (2)
Schorzenia napletka stulejka i załupek
Zaloguj się
 • michalmarczak82

  0

  Zabieg miałem u doktor Burkackiej. Pół godziny i po temacie. A z problemem trochę niestety chodziłem. Zabieg w fajnej atmosferze. Z początku myślałem że będzie "trudno" ale to w końcu lekarz profesjonalista.

 • adzient

  0

  Witam.
  Proszę nie czytać wiadomości typu stulejkę trzeba usunąć chirurgicznie.
  Ja miałem stulejkę mocną.Umówiłem się na wizytę u specjalisty.Czas oczekiwania trzy tygodnie.Oczywiście skierowanie od lekarza rodzinnego.Lekarz rodzinny zaleci mi ćwiczenia.Dodał "przecież to tylko skóra".Na początku nie moglem ściągnąć napletka poniżej 5 mm.Po tygodniu ćwiczeń napletek zaczął schodzić ale nie do końca.Po 10 dniach wszystko jest już O.K.
  Na początku nawet nie ukazywała się żołądź.Teraz jest o.k.Trochę jeszcze uwiera ale na szczęście odwołałem wizytę,które miała skończyć się salą chirurgiczną.
  Mi pomogła ciepła woda i noszenie rajstop.Rajstopy cały czas powoduję ruch narządu.Nie ma co się krępować.Mężczyźni na świecie noszą rajstopy i są takowe produkowane w Polsce.Ponoć taka moda.
  Ja jako osoba religijna dodatkowo się modliłem.Może kto nie uwierzy ale modlitwa była przełomem ponieważ po godzinie od niej napletek zszedł mi prawie cały.
  Pozdrawiam i proponuję zapomnieć o okaleczaniu.Lekarze proponują zabiegi bo mają z tego pieniądze.Nie robią tego dla prawdy ale kasy.
  Nie okaleczajcie się.Proszę zobaczyć jak wygląda obrzezany członek a przejdzie wam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX