Dobre bakterie dla odporności

ak
13.10.2013 , aktualizacja: 17.10.2013 13:51
A A A Drukuj
W naszym klimacie przez większość roku narażeni jesteśmy na infekcje. Wiosną, jesienią i zimą nasz organizm musi stawiać czoła chorobotwórczym mikrobom. Pomagają mu w tym bakterie, których ok. 2 kilogramy nosimy ze sobą wszędzie.

Bakterie wywołują choroby - wie o tym każde dziecko. Ale bakterie pomagają nam również chronić się przed atakiem chorobotwórczych drobnoustrojów, które są dla nas groźne. Żyją wszędzie - na zewnątrz i wewnątrz naszego ciała. Dorosły człowiek współdzieli swój organizm z ok. 2 kilogramami bakterii. Większość z nich bytuje w naszym przewodzie pokarmowym. Ponieważ spożywamy coraz więcej leków i przetworzonej żywności, dobrze gdy czasami uzupełnimy zapasy bakterii. Tylko gdzie ich szukać?

Zobacz także

Zobacz więcej na temat:

Komentarze (3)
Zaloguj się
 • zp_pomidor

  0

  probiotyki bardzo dobrze się sprawdzają przy biegunkach czy jako osłona do antybiotyku, zawsze w apteczce mam zapas probiotyku, przy małym dziecku to konieczność, ostatnio odkryliśmy fajny w formie misiów czekoladowych

 • rosellina

  0

  Ja także jestem jak najbardziej za probiotykami :) Sama stosuję Dicoflor Complex i jest on rewelacyjny. Co roku praktycznie na jesieni z domu się nie ruszałam, a w tym już nic mnie nie bierze :)

 • pdhsob

  0

  Probiotyki myjące to specjalnie dobrane bakteria probiotyczne, które wspierają równowagę biologiczną.
  Potwierdzone klinicznie działanie wypierające gronkowca złocistego, paciorkowce czy też E coli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX