Zdyscyplinowany i zdeterminowany, czyli mężczyzna na diecie

18.06.2014 14:47
Zdaniem badaczy mężczyzna na diecie jest bardziej wytrwały i bardziej przestrzega jej zasad niż kobieta

Zdaniem badaczy mężczyzna na diecie jest bardziej wytrwały i bardziej przestrzega jej zasad niż kobieta (Fot. Shutterstock)

Nie ma co się oszukiwać diety i wszelkie metody pozwalające szybko pozbyć się zbędnych kilogramów opracowywane są głównie z myślą o paniach. One też znacznie częściej sięgają po dietetyczne nowinki. Ale jak pokazują najnowsze badania panowie wcale nie są w tej kwestii gorsi. Ba, gdy już zdecydują się na zmianę stylu życiu są bardziej wytrwali i osiągają znacznie lepsze rezultaty. Wynik badania nad otyłością opublikował serwis News.com.
Dołącz do Zdrowia na Facebooku!

Szukasz dla siebie odpowiedniej diety? Sprawdź książki >>

Wprawdzie mężczyźni dużo rzadziej uznają nadwagę za problem, ale kiedy to się stanie, są bardzo zmotywowani aby schudnąć. Naukowcy wskazują, że jasne założenia, dokładnie wytyczone sposoby odchudzania i duża motywacja, sprawiają, że w odchudzaniu mężczyźni osiągają lepsze rezultaty niż kobiety. Do takich wniosków doszli badacze z uniwersytetów w Aberdeen, Bournemouth i Stirling po analizie dowodów zebranych z całego świata. W obserwacji wzięło udział ponad 15.000 osób.

Nie tylko dla kobiet

- Mężczyźni nie dostrzegają związku między złą dietą, otyłością i chorobami, jakie mogą powodować. Może to wynikać przede wszystkim z faktu, że o odchudzaniu mówi się głównie w kontekście kobiet. Również diety skierowane są głównie do kobiet. Nasze badania udowodniły, że mężczyźni chętniej sięgają po dietę, która jest skomponowana specjalnie dla nich - wyjaśnia prowadząca badania prof. Alison Avenel.

Jak zauważa dr Flora Douglas z University of Aberdeen Rowett Institute of Nutrition and Health mężczyźni wolą jasne komunikaty i zalecenia. Nauczeni są działać zadaniowo - jest cel, jasno określony sposób działania i zalecenia. W efekcie mężczyźni szybciej tracą na wadze i co najważniejsze, na dłużej.

Plan i wsparcie

Zdaniem badaczy kluczem do sukcesu w odchudzaniu mężczyzny jest odpowiedni i atrakcyjny plan. Niestety poświęcana panom uwaga, przynajmniej w tej kwestii, jest nadal zbyt mała. Profesor Avenel podkreśla, że mężczyźni również powinni mieć szansę na udział w programach odchudzających, które do tej pory przysługiwały tylko kobietom. Co ciekawe, jak wynika z raportu, aż 7 na 10 mężczyzn chętnie skorzystałoby z takiej oferty.

Być może to właśnie indywidualne podejście do problemu otyłości zwiększy świadomość o konsekwencjach płynących ze stosowania niewłaściwej diety i całkowitego braku aktywności fizycznej.

Czytaj także:

Dieta Cambridge

Sabotażyści odchudzania - dietetyczne błędy utrudniające chudnięcie

Obsesyjne myślenie o wadze i diecie - ile czasu pochłania i skąd się bierze?

Początek końca otyłości?

Niedożywienie, czyli co?

Zobacz także
Komentarze (12)
Zdyscyplinowany i zdeterminowany, czyli mężczyzna na diecie
Zaloguj się
 • gorillaglu

  Oceniono 49 razy 43

  Jestem mężczyzną, a mam tyle dyscypliny co fretka po dużej kawie, i determinację jak 5-latek w sklepie z zabawkami. Wypraszam sobie te seksistowskie stereotypy!

 • alonsofenando

  Oceniono 32 razy 14

  Jestem mężczyzną. dziś mija 3 tygodnie jak jestem na diecie. Zjechałem ze 112 na 107,6 kg, w tym przez pierwsze 2 tygodnie 3,4 kg. Trzy razy w tygodniu bieganie, 3 razy siłownia, 2 razy rower, raz piłka nożna i co drugi tydzień pływanie. Kobiety myślą, że się nałykają tabletek i same schudną.

 • zal.p.l

  Oceniono 43 razy 13

  Takiego steku bzdur to żal czytac. Na dodatek ten skrajnie szowinistyczny tytul. Wiadomo, babsko w natarciu. Ciekawe skad ona wysysa te dyrdymały ? Jak patrze na silownie albo zawody kulturystyczne a potem zestawiam to z podobnymi textami feminazistowskich frustratek to nie wiadomo, smiac się czy plakac ?

 • trollingstones

  Oceniono 23 razy 11

  "Mężczyźni nie dostrzegają związku między złą dietą, otyłością i chorobami, jakie mogą powodować. Może to wynikać przede wszystkim z faktu, że o odchudzaniu mówi się głównie w kontekście kobiet. Również diety skierowane są głównie do kobiet. "

  Pomylenie przyczyny ze skutkiem. Zdrowe, nie otyłe kobiety przejmują się tym, że mają 20% tłuszczu w organizmie, a chcą wyglądać jak mężczyźni z ich 5%, kaloryferem i żyłami na wierzchu. Dlatego diety są układane dla wiecznie odchudzających się dziewczyn, a nie dla stukilowych grubasów. Jest popyt- jest podaż durnych gazetek, nikt tego w czynie społecznym nie tworzy. A że grubasowi schudnąć łatwiej, niż normalnej kobiecie dojść do "pożądanej" niedowagi- nic dziwnego.

 • separatka

  Oceniono 21 razy 7

  mialem96 kg, w 3 m-ce zjechalem do 88, bieganie-silownia-squash-rower i zarcie 6 razy dziennie max do 18 tej, wszystko to dyscyplina niezaleznie meska czy damska

 • ladychapel

  Oceniono 7 razy 5

  Wszystkie te diety to jedna wielka ciulnia. Jedz mniej, jedz mniej i jedz zdrowo - oto dieta cud 100% skuteczna.

 • holgerhans

  Oceniono 6 razy 4

  Najważniejsze aby mieć w pasie nie więcej niż 34 cale czyli mniej niż 86 cm, nie ważne ile się waży. To jest główny współczynnik dobrej formy faceta. Powyżej tego to już brzuch, boki i męskie cycki, brak testosteronu, brak seksu, zawały serca, miażdżyca itd itp

 • holgerhans

  Oceniono 6 razy 4

  Najłatwiej traci się 15 kg lub 10 kg. Najtrudniej te ostatnie 5 kg. Bo brzuch i boki mamy już zaprogramowane aby był tam tłuszcz. Woda zlatuje szybko a potem to sobie można głodować, biegać i podnosić i często kompletnie nie ma żadnego efektu i wyniku przez długie miesiące.

 • dieta-retro.blog.pl

  Oceniono 49 razy -11

  Co to za brednie prosto z ciemnogrodu? Przecież między facetkami a facetami nie ma żadnej różnicy, no może poza fizjologią.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX