Najnowsze artykuły o seksie

 • Seksualne wspomaganie - jak dietą zwiększyć libido i sprawność seksualną?

  Seksualne wspomaganie - jak dietą zwiększyć libido i sprawność seksualną?

  Niektóre pokarmy są jak seksualne paliwo. Dostarczają substancji, bez których nawet przy dobrych chęciach, zanika pożądanie. A że większość z nas żyje w stresie, dobroczynne składniki zużywają się w przyspieszonym tempie. Czym zasilać przemęczone ciało, żeby życie seksualne nie zamierało?

 • Najlepsze pozycje seksualne, gdy on ma (lub myśli, że ma) małego penisa

  Najlepsze pozycje seksualne, gdy on ma (lub myśli, że ma) małego penisa

  Mam za małego członka - dręczy się niejeden mężczyzna (niekiedy nawet wtedy, gdy partnerka mówi co innego). Kompleksy często są nieuzasadnione, ale bywa i tak, że penis faktycznie nie należy do największych, a to wpływa na zadowolenie pary z seksu. Na szczęście nie brak pozycji, w których i mały penis dostarczy wielkiej przyjemności. Oto one.

 • 9 pozycji seksualnych, których kobiety nie lubią. On chce na taczkę, ona na to: "Nie do zrobienia!"

  9 pozycji seksualnych, których kobiety nie lubią. On chce na taczkę, ona na to:

  "Zawsze robimy to tak samo" - myśli czasem on, a czasem ona. Dziś o pozycjach, których pragną mężczyźni, ale ich partnerki mają sporo wątpliwości. Jest w tym trochę kobiecej intuicji - jak zobaczycie na naszych grafikach, tym razem to kochanek będzie miał więcej satysfakcji niż kochanka. Poniższe pozycje na pewno wprowadzą do waszej sypialni sporo nowych wrażeń. Określiliśmy poziom ich trudności (i ułożyliśmy w kolejności od najłatwiejszej do najtrudniejszej) oraz poziom zadowolenia każdej ze stron. Skonsultowaliśmy je też z seksuolog Izabelą Jąderek*. Gotowi?

 • 7 znanych mitów o antykoncepcji: śmieszą, szokują i wciąż żyją

  7 znanych mitów o antykoncepcji: śmieszą, szokują i wciąż żyją

  Niektóre są bardzo stare, inne dość świeże. Raczej nie grożą śmiercią lub kalectwem, ale najczęściej niechcianą ciążą. Jeśli nie chcesz zdawać się na ślepy los, upewnij się czy aby na pewno w żaden nie wierzysz... Konsultacja merytoryczna: dr Grzegorz Południewski, ginekolog położnik

 • 11 pytań o penisa

  11 pytań o penisa

  Za mały, krzywy, leniwy... Obawy o stan przyrodzenia przejawiają nie tylko nastolatki, ale panowie w każdym wieku. Najczęściej nieuzasadnione, a odbierające spokojny sen i radość z seksu. Normy bywają szerokie, niewielkie odchylenia zwykle są akceptowalne lub uleczalne. Rzecz w tym, by problemy diagnozować, a ten pierwszy krok to wyzwanie największe.

 • Gdy serce nie sługa, a w biodrze łupie, czyli pozycje seksualne dla seniorów

  Gdy serce nie sługa, a w biodrze łupie, czyli pozycje seksualne dla seniorów

  Seks jest zdrowy i wskazany w każdym wieku. Zarazem: problemy zdrowotne narzucają pewne ograniczenia i warto odpowiednio dobierać pozycje seksualne, jeśli kontakt fizyczny ma być przede wszystkim źródłem radości. Rzecz w tym, że łatwiej znaleźć informacje o przeciwwskazaniach, niż zalecenia i wskazówki, jak to robić, gdy plecy bolą, staw biodrowy po operacji, a układ krążenia osłabiony. Spróbujmy to zmienić. Oto pozycje, które poleca seksuolog Izabela Jąderek. Uwaga! Materiał ma wyłącznie charakter orientacyjny i najlepiej, jeśli o pomoc przy doborze pozycji poprosisz lekarza prowadzącego, który wie najlepiej, w jakim jesteś stanie i co jest dla ciebie bezpieczne. Specjalistyczna konsultacja konieczna po zawale i zabiegach chirurgicznych

 • Zegar popędu seksualnego u kobiet i mężczyzn. Jesteśmy niezsynchronizowani?

  Zegar popędu seksualnego u kobiet i mężczyzn. Jesteśmy niezsynchronizowani?

  7.54 - to czas, gdy mężczyźni mają największą ochotę na seks. A kobiety? Okazuje się, że zupełnie się rozmijamy. Badacze co do minuty policzyli, kiedy w ciągu doby nasze podniecenie osiąga poziom maksymalny, a kiedy minimalny. Jak to jest z dopasowaniem naszych seksualnych zegarów?

 • Anorgazmia: gdy ona nie ma orgazmu

  Anorgazmia: gdy ona nie ma orgazmu

  Nawet co trzecia, czwarta kobieta wyznaje, że ma kłopoty z osiągnięciem orgazmu lub wręcz nie miała go nigdy. Czym jest anorgazmia, gdzie upatrywać jej źródeł i jak osiągać szczyty? Czasem kobieta potrzebuje nauczyć się, jak się pobudzać. Czasem przyczyna tkwi w trudności natury emocjonalnej lub problemach w związku.

 • Wizyta u ginekologa - krok po kroku

  Wizyta u ginekologa - krok po kroku

  Jak wygląda "rutynowa wizyta u ginekologa"? Jak się do niej przygotować, kiedy powinna się odbyć i dlaczego również dziewica powinna odwiedzić lekarza?

 • 8 pozycji seksualnych dla początkujących

  8 pozycji seksualnych dla początkujących

  Bliskość, niewielki stopień trudności i brak konieczności wykonywania kilku czynności równocześnie: to główne cechy pozycji seksualnych, które są polecane debiutantom. Wraz z nabieraniem wprawy i pewności, wachlarz można systematycznie rozszerzać. Równie ważne (a może ważniejsze) jest zadbanie o właściwe otoczenie, nastrój i poczucie bezpieczeństwa, w tym antykoncepcyjnego. Rozpoczęcie życia seksualnego jest nie tylko fascynującą przygodą. Wiąże się ze sporym stresem i niepokojem. Istotne, by przynajmniej spróbować ograniczyć te ich źródła, na które mamy wpływ. Pełna spontaniczność jest kusząca, ale na początku zwykle się nie sprawdza, a dobre doświadczenia na początku mają ogromny wpływ na satysfakcjonujące pożycie w przyszłości. Zatem: poznajcie najlepsze pozycje seksualne dla niej i dla niego. Konsultacja merytoryczna: Izabela Jąderek, seksuolog*

Najlepszy program o seksie

Dobry seks - tutaj nic nie jest tabu

Dobry seks - tutaj nic nie jest tabu

'Dobry seks' to cykl, w którym Agnieszka Wirtwein-Przerwa i jej goście rozmawiają o zagadnieniach dotyczących ludzkiej intymności. Ciąża, związki, seks - w tym programie nie ma krępujących tematów . Oglądaj, a na pewno dowiesz się czegoś nowego!